Skrydis oro balionu1 (36)

Ruošdamiesi šiam nepakartojamam nuotykiui, paskaitykite skrydžio oro balionu aprašymą http://www.orobalionas.lt/skrydzio-eiga  ir suprasite, kad tam nereikia jokių ypatingų fizinių duomenų ar specialaus pasirengimo. Ši pramoga prilyginama įprastoms sporto šakoms ir reikalauja iš keleivių minimalaus fizinio pasirengimo. Balionai ir kyla, ir leidžiasi žymiai lėčiau negu lėktuvai, todėl ir ne visiems malonių pojūčių, kurie patiriami lėktuve, čia nebūna. Kita vertus, jei turite problemų su sveikata, rekomenduojame prieš skrendant pasitarti su savo gydytoju, be to, tikimės, kad rasite sau naudingų patarimų dėl aprangos, papildomų prietaisų ir, žinoma, paties svarbiausio - nusiteikimo skrydžiui.

Skrydis oro balionu įprastai trunka apie valandą (priklauso nuo vėjo stiprumo), kadangi oro balionas yra varomas karšto oro, kurio šildymui naudojamos suskystintos dujos (propano ir butano mišinys). O visas procesas su pakilimu, skrydžiu ir nusileidimui gali užtrukti ir tris valandas. Oro balionui nuskristi vieną valandą prireiks nuo šimto iki dviejų šimtų litrų dujų. Oro balionas per valandą nuskrenda apie dešimt – dvidešimt kilometrų (priklauso nuo vėjo stiprumo) ir skrenda ta kryptimi, kuria pučia vėjas. Oro balionai valdomi dviem prietaisais: degikliais ir vožtuvu; degikliais oras kaitinamas ir oro balionas kyla, o atidarius vožtuvą, karštas oras išleidžiamas ir balionas ima leistis. Oro balionai įprastai skraido kilometro aukštyje ir tai yra tik keli laipsniai žemiau antžeminės temperatūros, todėl ypatingos aprangos ir pasiruošimo ši pramoga nereikalauja.

Skraido oro balionai įprastai anksti ryte (kylant saulei) arba vakare (prieš saulėlydį). Pasiruošimas trunka apie pusvalandį oro baliono komandai ir apie parą oro baliono pilotui. Pirmiausia, oro baliono pilotas atsakingai išanalizuoja meteorologinę informaciją (debesuotumas, matomumas, vėjo stiprumas ir kryptis), suderina skrydžio planą su oro erdvę kontroliuojančiomis institucijomis, pasirūpina žemės ir oro įrangos technine būkle, skrydžio draudimu, surenka įvairius kitus leidimus skrydžiui (savivaldybės, karinių oro pajėgų ir pan.). Tuomet su savo komanda koordinuoja pakilimo vietą, užtikrina kitų skrydžio saugumą ir komfortą užtikrinančių priemonių efektyvumą (racijos, gelbėjimosi, saugumo, navigacijos prietaisai ir kt.). Kadangi meteorologinė situacija nuolat keičiasi, neįmanoma tiksliai suplanuoti nusileidimo vietos.

Oro baliono skrydžio pradžia įprastai yra ne mažiau įspūdinga negu pats skrydis, todėl oro baliono kėlime dalyvauja ne tik abi (oro ir žemės) komandos, bet ir mielai prisijungia keleiviai. Pats oro baliono kėlimo procesas įspūdingas dėl to, kad milžiniškas medžiagos gabalas, patiestas pievoje pavėjui, vėliau pučiamas galingo ventiliatoriaus ir padedant piloto degiklių liepsnoms, pamažu tampa spalvingu oro baliono kupolu... Taigi, tiek kylant, tiek leidžiantis, gaivus vėjelis gali pastumdyti krepšį, todėl ir rekomenduojame keleiviams avėti uždarus batus, turėti galvos apdangalą, o rankinių, krepšių ir fotografavimo priemonių nelaikyti atvirose vietose (geriausia paslėpti po rūbais, o didesnius krepšius palikti žemėje). Pakilus, visi šie apribojimai tampa nebūtini ir keleiviai gali mėgautis skrydžiu ir vieni kitais... Tuo tarpu pilotas, keisdamas aukštį, gali šiek tiek įtakoti oro baliono kryptį, kadangi skirtinguose atmosferos sluoksniuose gali keistis vėjo kryptis bei stiprumas. Skrydžiui baigiantis, oro baliono pilotas radijo ryšio priemonėmis praneša žemės komandai kurioje vietoje planuoja tupdyti oro balioną. Nusileidus, atidaromas oro baliono vožtuvas, išleidžiamas karštas oras, supakuojamas kupolas, sudedama skrydžio įranga ir organizuojamos krikštynos...

Rekomenduojame apsirengti įprastus laisvalaikio rūbus (venkite labai atvirų: uždaras drabužis apsaugo kūną ir nuo per didelio karščio, ir, žinoma, nuo šalčio), avėti uždarą žemakulnę avalynę, turėti galvos apdangalą ir, žinoma, fotografavimo priemonę.

Daugiau informacijos: e. paštu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. arba telefonu 8 618 30069

Joomla Tutorials for Beginners